106 știri noi în ultimele 24 de ore
24 august 07:19

Rapid a câștigat la Iași, scor 2-1, la primul meci al lui Marius Șumudică pe banca giuleștenilor.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Lucian Alecu / Shutterstock Editorial / Profimedia
Echipa Rapid București a obținut prima victorie a sezonului, învingând Poli Iași cu scorul de 2-1, într-un meci din cadrul etapei a șaptea a Ligii I. Pașcanu a deschis scorul pentru Rapid în minutul 44, iar Pop a marcat al doilea gol al echipei sale în minutul 53. Pentru Poli Iași a înscris Teixeira, în minutul 78. Siegrist, portarul adus de Neil Lennon la Rapid, a fost desemnat omul meciului.

Video | Poli Iași - Rapid 1-2. Nebunie în Copou! La debut, Șumudică le aduce giuleștenilor prima victorie a sezonului
Hot News
Superliga: Victorie la debut pentru Şumudică la Rapid: scor 2-1 cu Poli Iaşi - HotNews.ro
GSP
Rapid trăiește! Prima victorie în noul sezon, la debutul lui Marius Șumudică! Joc neconcludent cu Poli Iași și un carusel de emoții pe final! Omul lui Lennon, salvator!
Rapid se ridică împreună cu Șumudică! Cu noul antrenor pe bancă, giuleștenii obțin prima victorie în campionat
Superliga: Victorie la debut pentru Şumudică la Rapid: scor 2-1 cu Poli Iaşi
Adevarul
Rapid, prima victorie! Marius Șumudică, salvat chiar de omul lui Neil Lennon
Agerpres
Fotbal: Şumudică a debutat cu o victorie la Rapid, 2-1 cu Poli Iaşi, în deplasare
Sport.ro
Portarul adus de Neil Lennon a vorbit despre schimbările făcute de Marius Șumudică: "Asta era important" | Sport.ro
Cotidianul
Şumudică a debutat cu o victorie la Rapid
Mediafax
Şumudică i-a adus Rapidului prima victorie în Superligă şi a urcat-o pe loc de play-off