103 știri noi în ultimele 24 de ore
21 iunie 20:28

Înotătorul român David Popovici, în vârstă de 19 ani, a câștigat al doilea titlu european la 200m liber, stabilind un timp de 1:43,13.

Redactor: Mormence Alina
Photo by Marcus Ng on Unsplash
Acesta este al patrulea titlu european din cariera sa. Popovici s-a impus pentru a doua oară consecutiv în finala de 200m liber la Campionatele Europene, fiind urmat de Danas Rapsys (Lit) și Antonio Djakovic (Ser). Acesta este campionul european en titre al probei de 200m liber și deținătorul recordului competiției.

G4Media
David Popovici, din nou campion european la 200 metri liber, impunându-se cu un timp de 1:43,13
Digi24
David Popovici a câştigat a doua medalie de aur la Europenele de nataţie de la Belgrad. S-a impus detaşat în finala de 200 m liber
DCNews
David Popovici, medalie de aur și la 200 m liber la Campionatele Europene de Natație
David Popovici a câştigat a doua medalie de aur la Europenele de nataţie de la Belgrad. Sportivul român s-a impus detaşat în finala de 200 m liber