47 știri noi în ultimele 24 de ore
22 aprilie 07:28

CS Minaur Baia Mare a suferit o înfrângere usturătoare în fața echipei Valur Reykjavik, scor 36-28, în prima manșă a semifinalelor EHF European Cup.

Adrian Rusu
Vicecampioana României a suferit cel mai drastic eşec al său din acest sezon, egalând contraperformanța din prima etapă a Ligii Zimbrilor (27 august 2023), 27-35 cu CS Dinamo. Primele zece minute din Islanda au fost echilibrate (2-2), dar apoi Valur a preluat controlul jocului şi s-a desprins pe tabelă, la pauză având un avans de patru goluri, 18-14. Ecartul a crescut în repriza secundă, până la nouă goluri, dar în cele din urmă Valur s-a impus cu 36-28.

Agerpres
Handbal masculin: Minaur, învinsă fără drept de apel de Valur Reykjavik, în semifinalele EHF..
Handbal masculin: Valur - Minaur Baia Mare, scor 36-28, în turul semifinalelor European Cup
G4Media
Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a fost învinsă de islandezii de la Valur, în Cupa Europeană
Misiune imposibilă pentru Minaur Baia Mare în semifinalele European Cup, după eșecul din Islanda