Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
103 știri noi în ultimele 24 de ore
20 august 07:21

Superliga | Universitatea Cluj - Sepsi OSK 3-0. U Cluj a urcat pe locul doi în clasament.

Redactor: Adrian Rusu
main event image
Sport
Echipa Universitatea Cluj a învins luni, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Thiam a deschis scorul în minutul 38. Scorul a fost majorat în minutul 58, când Thiam a centrat de pe stânga şi Vladimir Blănuţă a înscris cu o lovitură de cap. Blănuţă a stabilit şi scorul final în minutul 70, din pasa lui Ovidiu Bic, şi Universitatea Cluj s-a impus cu 3-0.

SURSE

Mediafax
Superliga de fotbal. U Cluj a învins clar pe Sepsi şi a urcat pe locul doi în clasament
Fanatik
Vladislav Blănuță e noua senzație din Superligă! A marcat două goluri în U Cluj - Sepsi 3-0, iar Adrian Mititelu își freacă mâinile de bucurie
GSP
Ioan Ovidiu Sabău, anunț curajos după victoria cu Sepsi: "Vrem să schimbăm ADN-ul acestei echipe, care până acum s-a luptat la retrogradare"