121 știri noi în ultimele 24 de ore
duminică 07:21

Liga Națiunilor | România a învins Cipru cu 3-0, deținând acum maximum de puncte în Grupa C2.

Anamaria Tapescu
”Tricolorii” au obținut o victorie clară în fața Ciprului, controlând jocul de la început până la final. Dennis Man a deschis scorul în minutul 16, cu un șut din interiorul careului mic, Răzvan Marin a încris fără emoții din penalty, în minutul 25, iar Radu Drăgușin a făcut 3-0 în minutul 36. Cu 9 puncte din 3 meciuri, echipa națională a României se află pe primul loc în Grupa C2 din Liga Națiunilor. Urmează meciul cu Lituania, pe 15 octombrie.

Foto | Cipru - România 0-3. "Tricolorii" au făcut spectacol la Larnaca. Victorii pe linie în Liga Națiunilor
Mediafax
Liga Naţiunilor: Victorie categorică a României cu Cipru. "Tricolorii" sunt pe primul loc în grupă
Profit.ro
România își continuă parcursul fără greșeală în Liga Națiunilor: scor 3-0 cu Cipru, în al treilea meci din grupa C2
Antena3
România a învins Cipru cu 3-0 în Liga Națiunilor
Stirile ProTV
Cipru-România 0-3, în Liga Națiunilor. "Tricolorii" lui Mircea Lucescu au maxim de puncte după trei etape
Cotidianul
România s-a impus în Cipru
Ziarul Financiar
România bate Cipru cu 3 la 0. Tricolorii sunt pe primul loc în grupă
B1TV
România a învins Cipru în etapa a treia din Liga Națiunilor, cu scorul 3-0
UPDATE - România îşi continuă parcursul fără greşeală în Liga Naţiunilor: scor 3-0 cu Cipru, în al treilea meci din grupa C2
Adevarul
România defilează în Liga Națiunilor. Tricolorii au marcat la foc automat în Cipru