47 știri noi în ultimele 24 de ore
31 martie 10:18

CSU Craiova a câștigat derby-ul cu Rapid, scor 2-1, după ce a întors rezultatul în 7 minute și a jucat în inferioritate numerică.

Gabriel Dumitrache
Echipa olteană a revenit spectaculos în repriza secundă, după ce Funsho deschisese scorul pentru Rapid. Cu un om în minus, Craiova a marcat de trei ori prin Baiaram și Mitriță. Acest succes îi apropie pe olteni la doar 4 puncte de liderul FCSB, însă echipa lui Gigi Becali are un meci în minus.

Fanatik
Universitatea Craiova, două goluri în 7 minute contra Rapidului! "Zorro" Baiaram și "Messi" Mitriță au întors scorul în inferioritate numerică. Video - Fanatik.ro
Video | Universitatea Craiova - Rapid 2-1. Oltenii au reușit "remontada" în inferioritate numerică
Superliga - play-off: CS Universitatea Craiova - Rapid 2-1, victorie în zece jucători pentru gazde
Spotmedia
Superliga: Universitatea Craiova învinge Rapid în inferioritate numerică
DCNews
U' Craiova - Rapid, rezultat final. Cu Dan Șucu în galerie, rapidiștii au dezamăgit
Agerpres
Fotbal: Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti 2-1, în play-off-ul Superligii
Adevarul
Rapid a controlat jocul în cea mai mare parte a meciului, dar a pierdut
Nebunie în Bănie! Cu un om în minus, Universitatea Craiova a întors meciul cu Rapid
Sport.ro
Faza care a schimbat total meciul Universitatea Craiova - Rapid! Oltenii au făcut remontada în zece jucători | Sport.ro