103 știri noi în ultimele 24 de ore
27 august 07:20

SuperLiga | Gloria Buzău - U Cluj 0-2 / UTA Arad - Farul Constanța 1-1. Universitatea Cluj a urcat pe primul loc în SuperLiga.

Redactor: Adrian Rusu
Universitatea Cluj a urcat pe primul loc în SuperLiga, după victoria cu 2-0 în fața echipei Gloria Buzău. Oaspeții au deschis scorul la jumătatea primei reprize în urma unui penalty transformat de Dan Nistor, pentru ca Mamadou Thiam să majoreze avantajul clujenilor înainte de pauză dintr-o centrare perfectă trimisă de Vadim Rață. <br /> Echipa UTA Arad a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a şaptea din Superligă. Van Durmen a deschis scorul în minutul 22. Farul a egalat însă în minutul 90+5, când Alibec i-a pasat în careu lui Dican şi acesta a înscris.

We Love Sport
Liderul care salvează campioana de la o rușine istorică
EVZ.ro
Universitatea Cluj învinge Gloria Buzău cu 2-0 și devine noul lider al Superligii - Evenimentul Zilei
Avem un nou lider în Liga 1! Echipa care și-a câștigat meciul și a ajuns prima în campionat
Superliga: UTA Arad, scor Farul, 1-1. Constănţenii au egalat în minutul 90+5
Fanatik
Gică Hagi și Mihai Bălașa au distrus arbitrajul lui Marcel Bîrsan din UTA - Farul 1-1: "S-a văzut din tribună că e penalty! / A venit cu un obiectiv clar!"
EVZ.ro
Superliga. UTA Arad - Farul Constanța, 1-1. Elevii lui Hagi au egalat în minutul 90+5 - Evenimentul Zilei