103 știri noi în ultimele 24 de ore
22 iulie 07:15

Superliga: Universitatea Cluj - FC Hermannstadt 3-1 / Dinamo - Petrolul Ploiești 4-1.

Redactor: Adrian Rusu
Echipa Universitatea Cluj a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Hermannstadt. Clujenii au deschis scorul repede, în minutul 7, prin Vladislav Blănuţă. Nistor a transformat un penalty în minutul 20 pentru 2-0 . Blănuţă a reuşit dubla în minutul 37, pentru ca Bejan să reducă din diferenţă în minutul 41. Echipa bucureşteană Dinamo a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Petrolul Ploieşti. Hakim Abdallah a deschis scorul în minutul 12, cu un şut la vinclu. Elevii lui Kopic au mai marcat odată în minutul 42, prin Cătălin Cîrjan. După pauză, alb-roşii şi-au majorat avantajul la trei goluri, prin reuşita lui Astrit Selmani, din minutul 60. Ploieştenii au redus din diferenţă în minutul 82, prin Ţicu. În minutul 86 Dennis Politic a stabilit scorul final transformând un penalty în minutul 86.

Hot News
VIDEO SuperLiga: Universitatea Cluj, succes categoric în fața celor de la Hermannstadt - HotNews.ro
Superliga: Universitatea Cluj - FC Hermannstadt 3-1
Dinamo - Petrolul Ploiești 4-1. "Câinii" au făcut spectacol pe Arcul de Triumf! Victorie clară împotriva "Lupilor"
Superliga: Dinamo a învins Petrolul Ploieşti cu 4-1