47 știri noi în ultimele 24 de ore
19 mai 18:57

Universitatea Cluj a câștigat meciul împotriva Oțelului Galați, scor 2-0, și va juca finala barajului cu Universitatea Craiova.

Anamaria Tapescu
Partida a fost una tensionată, cu ocazii ratate de ambele echipe. Meciul a fost dominat de Universitatea Cluj, care a deschis scorul în minutul 62 prin Anselmo, iar apoi a punctat din nou în minutul 72. Universitatea Cluj va juca acum finala barajului de calificare în cupele europene împotriva Universității Craiova.

G4Media
Universitatea Cluj învinge pe Oţelul Galaţi cu 2-0 și va juca finala barajului pentru calificarea în preliminariile UEFA Conference League
Adevarul
Oțelul s-a "topit" în cinci zile: visul european, distrus de Universitatea Cluj VIDEO
Baraj cupe europene: Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj 0-2
Oțelul - U Cluj, baraj pentru Conference League. Echipa care va juca meciul decisiv cu U Craiova
Mediafax
U Cluj învinge Oţelul Galaţi şi va juca cu Universitatea Craiova barajul pentru Conference League
Video | Oțelul Galați - U. Cluj 0-2. "Șepcile Roșii" vor juca cu Universitatea Craiova în finala pentru Conference League