103 știri noi în ultimele 24 de ore
13 august 07:50

Superliga | Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj 0-0 / Poli Iași - Dinamo București 2-2.

Redactor: Adrian Rusu
Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate luni seara, în deplasare, scor 0-0, meciul disputat la Ploieşti, cu formaţia Petrolul, în etapa a cincea din Superligă. Echipa Poli Iaşi a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia bucureşteană Dinamo, în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă. Astrit Selmani a deschis scorul din penalty în minutul 2, Bordeianu a restabilit egalitatea în minutul 13. Ieșenii au reușit să întoarcă rezultatul în minutele de prelungiri ale primei reprize prin Nicolas Samayoa. Scorul final a fost stabilit de autogolul fundașului Todor Todoroski.

Hot News
Superliga: Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj, scor 0-0 - HotNews.ro
Monitorul Cluj
"U" Cluj - Petrolul Ploieşti, 0-0. "Şepcile roşii" rămân neînvinse.
Agerpres
Fotbal: Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj 0-0
Hot News
Dinamo a remizat cu Poli Iaşi, scor 2-2 - HotNews.ro
Video | Poli Iași - Dinamo 2-2. Remiză spectaculoasă în Copou! "Câinii" ratează șansa să urce pe podium