103 știri noi în ultimele 24 de ore
27 ianuarie 22:31

Rapid a câștigat derby-ul împotriva lui Dinamo, scor 2-1. Meciul de pe Arena Națională nu a fost lipsit de faze controversate

Redactor: Gabriel Neagu
Rapid a deschis scorul, în minutul 44, prin francezul Papeau, iar Dinamo a egalat, în primul minut de prelungiri al primei reprize, datorită reușitei lui Abdallah. Giuleștenii și-au adjudecat cele 3 puncte grație golului marcat de Burmaz. Rapid a urcat temporar pe locul 2, cu 39 de puncte, iar Dinamo rămâne pe penultima poziție, cu 16 puncte.

Video | Dinamo - Rapid 1-2. Derby aprins pe Arena Națională! Giuleștenii au câștigat cu mari emoții
Fanatik
Faze controversate la Dinamo - Rapid. Giuleștenii au cerut două penalty-uri pentru un fault și un henț - Fanatik.ro
Sport.ro
Rapidiștii au cerut lovitură de la 11 metri în minutul 74 al meciului cu Dinamo! Reacția lui Daniel Niculae spune tot | Sport.ro
GSP
Rapid a cerut 2 penalty-uri în repriza secundă a derby-ului cu Dinamo " Daniel Niculae și-a făcut cruce când a văzut deciziile lui Găman și Hațegan