103 știri noi în ultimele 24 de ore
6 septembrie 16:45

Alexandru Bologa s-a calificat în finală la para-judo, -73 kg, categoria J1, la Jocurile Paralimpice de la Paris.

Redactor: Anamaria Tapescu
Sportivul român Alexandru Bologa a obținut o medalie de bronz la Jocurile Paralimpice de la Paris, asigurându-și o medalie în urma victoriei din sferturi. Bologa a învins în sferturi un sportiv din Uzbekistan cu un scor perfect de 10-0, iar în semifinale l-a înfruntat pe brazilianul Harlley Damiao Pereira Arruda. Pentru medalia de aur, Alexandru Bologa îl va înfrunta în finală pe kazahul Yergali Shamey

Spotmedia
Medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Paris
Sport.ro
Medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Paris 2024! | Sport.ro
Newsweek
Medalie asigurată pentru Alex Bologa. E în finală la para-judo, la Jocurile Paralimpice de la Paris | Newsweek Romania
Medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Paris: Alexandru Bologa l-a învins pe Harlley Damiao Pereira Arruda şi este în finală la para-judo, la -73 kg, categoria J1
Antena3
Prima medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Paris. Alexandru Bologa a câștigat aurul la judo
BZI
Prima medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Pari. Aur pentru Alexandru Bologa
Libertatea
Alexandru Bologa, campion paralimpic la judo, la Paris. Este prima medalie pentru România la Jocurile Paralimpice 2024
Stirile ProTV
Prima medalie pentru România la Jocurile Paralimpice de la Paris. Alexandru Bologa a câștigat aurul la para-judo
G4Media
Aur pentru pentru România la Jocurile Paralimpice Paris 2024: Alexandru Bologa este campion la judo
Observator news
Alexandru Bologa a câştigat aurul la para-judo, la Jocurile Paralimpice de la Paris 2024
GSP
Alexandru Bologa a câștigat medalia de aur la Jocurile Paralimpice de la Paris
Hot News
Medalie pentru România la Jocurile Paralimpice: Alexandru Bologa este în finală la judo - HotNews.ro
GSP
Alexandru Bologa luptă pentru aur la Jocurile Paralimpice de la Paris
Mediafax
Judoka Alexandru Bologa s-a calificat în finală la Jocurile Paralimpice de la Paris