47 știri noi în ultimele 24 de ore
24 martie 20:27

Sorana Cîrstea a câștigat meciul împotriva rusoaicei Daria Kasatkina, calificându-se în optimile de finală la Miami Open.

Anamaria Tapescu
Jucătoarea româncă de tenis Sorana Cîrstea a obținut o victorie importantă în fața rusoaicei Daria Kasatkina, în turul al treilea de la Miami Open. Cîrstea a reușit să revină după ce a fost condusă cu 3-0 în primul set, câștigând în cele din urmă cu 7-5, 6-2. Pentru un loc în sferturile de finală, Sorana va juca împotriva învingătoarei meciului dintre Danielle Collins și Elina Avanesyan.

Sorana Cîrstea își apără semifinala de anul trecut la WTA Miami. Cu cine va juca pentru un loc în sferturi
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Miami Open. Condusă cu 3-0 în primul set, românca a întors scorul şi s-a impus cu 7-5, în 53 de minute
Fanatik
Cu cine joacă Sorana Cîrstea în optimile de finală la Miami Open 2024. Posibila adversară și-a anunțat deja retragerea - Fanatik.ro
Romania TV
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi, la Miami! A spulberat-o pe Daria Kasatkina în 53 de minute
Gandul
Sorana Cîrstea, în optimi la Miami. A învins-o pe Daria Kasatkina
B1TV
Sorana Cîrstea, calificare în optimi la WTA Miami - B1TV.ro
Mediafax
Sorana Cîrstea bate tot ce prinde: este în optimile de finală la turneul de tenis de la Miami
G4Media
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Miami Open / Condusă cu 3-0 în primul set, românca a întors scorul şi s-a impus cu 7-5, în 53 de minute
Sport.ro
A venit vremea revanșei! Sorana Cîrstea a învins-o pe Daria Kasatkina și s-a calificat în optimile de la Miami Open | Sport.ro
GSP
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimile turneului de la Miami după ce a învins-o pe Daria Kasatkina
Video | Sorana Cîrstea - Daria Kasatkina 7-5, 6-2. "Sori" s-a calificat în optimile WTA de la Miami
Ziarul Financiar
Sorana Cîrstea e în optimile de finală la turneul de tenis de la Miami
EVZ.ro
Victorie mare pentru Sorana Cîrstea la Miami. Românca este în optimile de finală - Evenimentul Zilei