47 știri noi în ultimele 24 de ore
22 februarie 15:08

Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai, după o remarcabilă revenire în meciul cu Marketa Vondrousova.

Anamaria Tapescu
Sportiva română a reușit să câștige meciul în trei seturi, după ce a întors rezultatul de la 5-1 în setul secund și a salvat 6 mingi de meci. Pentru prezența în semifinale, Cîrstea va primi 390 de puncte WTA și un cec în valoare de 158.944 de dolari. Următorul său meci va fi împotriva Jasminei Paolini, locul 26 WTA.

Spotmedia
Sorana Cîrstea revine fenomenal și se califică în semifinale la Dubai
Sorana Cîrstea, calificare formidabilă, după o revenire de poveste. Ce s-a întâmplat în sferturi la Dubai
Video | Sorana Cîrstea - Marketa Vondrousova 2-6, 7-6 (1), 6-2. Ce revenire, ce victorie! Românca e în semifinale la Dubai
Sorana Cîrstea, în semifinale la Dubai, după un meci de trei seturi în care a revenit spectaculos. Românca a pierdut primul set şi a fost condusă cu 5-1 în setul doi