103 știri noi în ultimele 24 de ore
9 iulie 10:01

Wimbledon | Ultimele două meciuri din sferturile de finală la feminin au fost stabilite - Elina Svitolina vs. Elena Rybakina și Jelena Ostapenko vs. Barbora Krejcikova.

Redactor: Anamaria Tapescu
Elina Svitolina a câștigat meciul cu Wang Xinyu, scor 6-2, 6-1. Elena Rybakina s-a calificat după ce Anna Kalinskaya s-a retras din cauza unei accidentări. Rybakina câștigase cu 6-3 primul set, iar în setul secund avea un avantaj de 3-0 în fața Kalinskayei. Ostapenko a trecut în optimi de jucătoarea kazahă Iulia Putinţeva, scor 6-3, 6-3. Krejcikova a trecut de americanca Danielle Collins, favorită 11, în două seturi, scor 7-5, 6-3.

Sport.ro
Elina Svitolina a izbucnit în lacrimi la Wimbledon. "A fost greu să citesc știrile" | Sport.ro
The Guardian EU
Rybakina and Svitolina march serenely towards Wimbledon showdown
independent.co.uk
Elina Svitolina makes quarter-finals on 'incredibly sad day for all Ukrainians'
Spotmedia
Calificată în sferturi la Wimbledon, Elina Svitolina a plâns după ultimele evenimente din Ucraina: "A fost greu"
Agerpres
Tenis: Ucraineanca Elina Svitolina a izbucnit în lacrimi după calificarea în sferturi de..
Cotidianul
Calificare în lacrimi în sferturile de finală de la Wimbledon
Elena Rybakina back in Wimbledon quarter-finals after Anna Kalinskaya withdraws
GSP
Anna Kalinskaya, abandon în lacrimi " Elena Rybakina merge în sferturile de la Wimbledon
BBC
Wimbledon results 2024: Elena Rybakina reaches quarter-finals
Sport.ro
Jelena Ostapenko bate tot! Ce victimă a mai făcut la Wimbledon 2024 | Sport.ro
Jelena Ostapenko şi Barbora Krejcikova s-au calificat în sferturi la Wimbledon
Hot News
Încă o favorită eliminată în optimi la Wimbledon - Tabloul complet al sferturilor - HotNews.ro