Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
103 știri noi în ultimele 24 de ore
23 august 13:17

Echipajul feminin de patru vâsle românesc a cucerit aurul la Campionatele Mondiale de Canotaj U23 de la St. Catharines, Canada.

Redactor: Adrian Rusu
main event image
Sport
Echipajul românesc de patru vâsle feminin a câștigat medalia de aur și a stabilit un nou record mondial la Campionatele Mondiale de Canotaj U23. Cele patru sportive au terminat cursa cu un avans de peste două secunde față de echipajul de pe locul al doilea. Echipajul a fost format din Mariana-Laura Dumitru, Manuela-Gabriela Lungu, Emanuela Ioana Ciotău şi Patricia Cireş.

SURSE

Adevarul
Newsweek
Sportivele românce strălucesc la Campionatele Mondiale de Canotaj U23. Aur la patru vâsle feminin | Newsweek Romania
Digi Sport
Medalie de AUR pentru România la Campionatele Mondiale de canotaj U23
DCNews
România, aur la patru vâsle feminin la Campionatele Mondiale de canotaj Under 23
Ziare.com
Ce performanță fantastică! Medalie de aur pentru România și nou record mondial la Campionatele Mondiale de canotaj
News.ro
Canotaj: Medalie de aur pentru România şi record mondial la CM Under 23, la 4 vâsle feminin
B1TV
Medalie de aur și nou record mondial pentru România la Campionatele Mondiale de canotaj Under23 - B1TV.ro
Antena3
România a obținut medalia de aur la Campionatele Mondiale de canotaj Under 23 și a stabilit un nou record mondial
Sport.ro
AUR cu RECORD MONDIAL! Echipajul de 4 vâsle feminin a scris istorie la Campionatele Mondiale de canotaj de la St. Catharines din Canada | Sport.ro
Monitorul Cluj
Medalie de aur pentru România la Campionatele Mondiale de canotaj Under 23!
GSP
AUR pentru România la Campionatele Mondiale de Canotaj U23: fetele din barca de 4 vâsle au triumfat în Canada!
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.