48 știri noi în ultimele 24 de ore
5 mai 10:38

Superliga, play-out: Universitatea Cluj - Dinamo, scor 3-3. Dinamo e cu un picior în ,,groapă"!

Adrian Rusu
Meciul a fost extrem de disputat, cu Dinamo conducând de două ori, dar Universitatea Cluj reușind să revină și să obțină remiza. Echipa Dinamo a ratat astfel șansa de a obține o victorie importantă în lupta pentru evitarea retrogradării. Dinamo a remizat pe terenul lui U Cluj, scor 3-3, și nu mai este la mâna ei în lupta pentru salvarea de la retrogradare.Dinamo va încheia runda cu numărul 8 din play-out pe loc direct retrogradabil, cu 22 de puncte. Trupa pregătită de Zeljko Kopic ar putea să cadă chiar pe ultima poziție, dacă Poli Iași obține cel puțin un punct în deplasarea cu Hermannstadt.

Adevarul
Universitatea Cluj, remiză cu Dinamo (3-3), în penultima etapă din play-out-ul Superligii
G4Media
Încă un meci pierdut de Dinamo în prelungiri: 3-3 cu Universitatea Cluj / Bucureștenii urcă pe loc de baraj
Agerpres
Fotbal: Universitatea Cluj - Dinamo 3-3, în penultima etapă din play-out-ul Superligii
Superliga, play-out: Universitatea Cluj - Dinamo, scor 3-3. Clujenii au egalat de la 2-3 în minutul 90+1, după ce dinamoviştii au înscris în minutul 87
GSP
Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul " Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie "câinii"