120 știri noi în ultimele 24 de ore
16 august 10:05

La Liga | Campionatul Spaniei a debutat cu două rezultate de egalitate. Athletic Bilbao - Getafe 1-1 / Betis Sevilla - Girona 1-1.

Redactor: Adrian Rusu
În debutul sezonului din La Liga, gazdele de la Athletic Bilbao au deschis scorul în minutul 27, prin Oihan Sancet. Getafe a egalat în partea secundă, minutul 64, prin Christantus Uche. În cel de al doilea meci primul gol al meciului de pe stadionul Benito Villamarin a fost înscris de apărătorul Marc Bartra, în minutul 6. În repriza secundă Girona a preluat iniţiativa şi a dominat jocul, reuşind să egaleze în minutul 72 prin tânărul olandez Gabriel Misehouy.

Video | Athletic Bilbao - Getafe 1-1. Primul meci al sezonului din La Liga s-a terminat cu o remiză
A început sezonul de La Liga: Athletic Bilbao - Getafe, scor 1-1