103 știri noi în ultimele 24 de ore
20 august 09:23

LaLiga | Real Valladolid - Espanyol Barcelona 1-0 / Villarreal - Atletico Madrid 2-2. Portarul român Horaţiu Moldovan a fost rezervă la Atletico Madrid.

Redactor: Adrian Rusu
Valladolid a reuşit să deschidă scorul în minutul 23, când Ndiaye a pasat decisiv şi Raul Moro a înscris cu piciorul drept. Acesta a fost şi unicul gol al meciului. <br /> <br /> Villarreal a terminat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Atletico Madrid, în prima etapă din La Liga. Gazdele au marcat primele, prin Danjuma, în minutul 18, dar madrilenii au egalat după doar două minute, când a înscris Marcos Llorente. Villarreal a trecut din nou la conducere în minutul 37, prin autogolul lui Koke, însă la pauză s-a intrat cu scor egal, 2-2, după egalarea reuşită de Alexander Sorloth, în minutul 45+5.