Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
105 știri noi în ultimele 24 de ore
18 aprilie 07:22

Champions League: Dramatism total între City și Real Madrid. Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 după lovituri de departajare).

main event image
Sport
Dupa ce scorul a fost egal atât la finalul celor 90 de minute regulamentare, cât și al prelungirilor, Real Madrid s-a impus la loviturile de departajare, 4-3. Echipa spaniola a deschis scorul prin Rodrygo, însă City a reușit să egaleze prin De Bruyne. Meciul s-a decis la loviturile de departajare, unde Real Madrid a câștigat cu 4-3.

SURSE

Adevarul
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după 4-3 cu Manchester City
Gandul
Manchester City, ELIMINATĂ din Liga Campionilor! S-au stabilit semifinalele
EVZ.ro
Cronica Meciului Manchester City - Real Madrid. Un duel electrizant decis la 11 metri. Liga Campionilor - Evenimentul Zilei
Observator news
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 după penalty-uri). Echipa antrenată de Ancelotti, în semifinalele Champions League
DCNews
Real Madrid s-a calificat dramatic la loviturile de departajare în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins-o pe Manchester City - Video