136 știri noi în ultimele 24 de ore
acum 4 ore

Liga Campionilor - Rezultatele de marți | Real Madrid a reușit o nouă remontada spectaculoasă în meciul cu Borussia Dortmund.

Adrian Rusu
Rezultatele celor 9 partide jucate marți: <br /> <br /> Real Madrid - Dortmund 5-2 / AC Milan - Club Brugge 3-1 / AS Monaco - Steaua Roșie Belgrad 5-1 / Arsenal - Sahtior Donetk 1-0 / Aston Villa - Bologna 2-0 / Girona - Slovan Bratislava 2-0 / Juventus - Stuttgart 0-1 / PSG - PSV 1-1 / Sturm Graz - Sporting 0-2. <br /> <br /> Borussia Dortmund a început curajos, iar în minutul 30 Guirassy l-a găsit în careul madrilen pe Donyell Malen, care l-a învins pe Courtois. După numai patru minute Jamie Bynoe-Gittens a stabilit scorul la pauză, 2-0 pentru echipa germană. Realul a început în forţă partea secundă. Los Blancos au marcat în minutul 60. Mbappe a fost cu assistul, iar Rudiger a înscris cu o lovitură de cap. Iar după trei minute Vinicius Junior a înscris, golul a fost validat de VAR şi scorul a devenit 2-2. În minutul 83 Lucas Vazquez a consemnat remontada madrilenă înscriind golul de 3-2. Trei minute mai târziu Vinicius Junior a pus pe tabelă golul de 4-2 pentru elevii lui Carlo Ancelotti. Tot Vinicius a reuşit să stabilească rezultatul final. Brazilianul a reuşit tripla în minutul 90+3 şi s-a terminat 5-2 pentru Real.