47 știri noi în ultimele 24 de ore
2 iunie 07:39

Real Madrid câștigă a 15-a Cupă a Campionilor într-un meci tensionat împotriva echipei Borussia Dortmund.

Mircea Medaru
Real Madrid s-a impus cu 2-0 în fața echipei Borussia Dortmund și a obținut pentru a 15-a oară trofeul UEFA Champions League. După o primă repriză dominată de Borussia, Real Madrid a reușit să marcheze de două ori în ultimul sfert de oră al meciului, prin Carvajal și Vinicius, adjudecându-și trofeul.

We Love Sport
2-0 e un scor cinic. Real Madrid a câștigat finala cu Borussia Dortmund după ce germanii au ratat ocazii uriașe în prima repriză
G4Media
Real Madrid a câștigat al 15-lea trofeu Champions League după ce a învins Borussia Dortmund cu 2-0
Observator news
Real Madrid - Borussia Dortmund 2-0, în finala Ligii Campionilor 2024. Ocaziile germanilor s-au răzbunat în repriza secundă
independent.co.uk
Ancelotti: Real Madrid keen for more glory after 15th Champions League win
UPDATE - Real Madrid este din nou regina Europei. Madrilenii au învins cu 2-0 Borussia Dortmund în finala LC şi au câştigat pentru a 15-a oară trofeul / Ancelotti - "Visul continuă!" / Mesajul învinşilor - VIDEO
Sport.ro
Real Madrid, încoronată pentru a 15-a oară campioană a Europei! Imagini de la decernarea trofeului | Sport.ro
UPDATE - Real Madrid este din nou regina Europei. Madrilenii au învins cu 2-0 Borussia Dortmund în finala Ligii Campionilor şi au câştigat pentru a 15-a oară trofeul / Bellingham: Cea mai frumoasă seară a vieţii mele
Ziarul Financiar
Real Madrid câştigă Liga Campionilor pentru a 15-a oară, după ce a învins Borussia Dortmund
UPDATE - Real Madrid este din nou regina Europei. Madrilenii au învins cu 2-0 Borussia Dortmund în finala Ligii Campionilor şi au câştigat pentru a 15-a oară trofeul - VIDEO
Finala Ligii Campionilor: meci de poveste între Real Madrid și Borussia Dortmund. Echipa care "s-a trezit din pumni" după pauză și a dat lovitura
UPDATE - Finala Ligii Campionilor: Real Madrid este foarte aproape de un nou trofeu continental - Vinicius a marcat pentru 2-0 în finala cu Borussia Dortmund
Newsweek
VIDEO Real Madrid a câștigat a 15-a oară Champions League. A îngenuncheat Borussia Dortmund cu 2-0 | Newsweek Romania