47 știri noi în ultimele 24 de ore
29 mai 22:27

Sportivul român David Popovici a câștigat proba de 200m liber la Marele Premiu de natație de la Barcelona.

Lificiu Andreea-Gina
Popovici a obținut victoria cu un timp de 1 minut 45 secunde și 68 sutimi, devansându-i pe Hwang din Coreea de Sud și Matsumoto din Japonia. Acesta a reușit performanța de a câștiga finala, deși s-a calificat cu al cincilea timp din serii.

Antena3
David Popovici a câștigat proba de 200 m liber, în reuniunea Mare Nostrum de la Barcelona
Cotidianul
Record stabilit de David Popovici
Spotmedia
David Popovici se impune în cursa de la Barcelona cu un nou record al competiției
Stirile ProTV
David Popovici, câștigător în proba de 200 m liber, în reuniunea Mare Nostrum de la Barcelona
Cursă fabuloasă pentru David Popovici. Românul l-a învins pe campionul mondial, cu un timp fantastic
David Popovici a câştigat proba de 200 m liber din cadrul etapei de Mare Nostrum de la Barcelona - VIDEO
GSP
David Popovici l-a învins pe campionul mondial la Barcelona în proba de 200 metri liber, realizând cel mai bun timp al său din 2024