103 știri noi în ultimele 24 de ore
18 august 08:22

Poli Iași a produs surpriza etapei a 6-a din SuperLiga, învingând FC FCSB cu 1-0, în Ghencea.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Lucian Alecu / Shutterstock Editorial / Profimedia
Echipa Poli Iași a reușit o performanță de zile mari, câștigând în fața FCSB-ului, campioana României, cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Mihai Bordeianu în minutul 27. FCSB a jucat în inferioritate numerică din minutul 32, după ce Darius Olaru a primit cartonașul roșu.

Video | FCSB - Poli Iași 0-1. Înfrângere pentru campioana României, care a jucat fără Darius Olaru încă din prima repriză
Superliga: Surpriză la Bucureşti, FCSB - Poli Iaşi 0-1
EVZ.ro
FCSB - Poli Iași, 0-1. Înfrângere umilitoare pentru Becali, în Ghencea - Evenimentul Zilei
Spotmedia
Superliga: FCSB, înfrângere rușinoasă pe teren propriu cu Poli Iași
Sport.ro
Cum arată clasamentul după FCSB - Poli Iași: surpriză pe ultimele două locuri | Sport.ro