Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
47 știri noi în ultimele 24 de ore
30 mai 07:12

Nimic nou sub soare, grecii fac ce știu mai bine: scriu istorie | Olympiakos - Fiorentina 1-0. Grecii au câștigat trofeul Conference League, după un gol în marcat în minutul 116.

Adrian Rusu
main event image
Sport
„Olympiacos câștigă în premieră un trofeu european pentru o echipă din Grecia. Un marocan, El Kaabi a hotărât asta printr-un gol marcat pe finalul celei de-a doua reprize a prelungirilor. Fiorentina lui Italiano pierde a doua finală consecutivă în Conference" Pe We Love Sport, Dan Filoti scrie cronica primului titlu european al unei echipe de club din Grecia

SURSE

We Love Sport
Nimic nou sub soare, grecii fac ce știu mai bine: scriu istorie
Fanatik
El Kaabi, eroul celor de la Olympiakos în finala Conference League. Marocanul și-a redresat incredibil cariera
Cotidianul
Finală dramatică în Europa Conference League
Observator news
Olympiakos - Fiorentina 1-0 în finala Conference League. Meci dramatic, cu gol marcat în minutul 116
France24
El Kaabi strikes late to give Olympiakos Europa Conference League glory
News.ro
UPDATE - Premieră istorică pentru Grecia: Olympiakos Pireu a câştigat Conference League - VIDEO