103 știri noi în ultimele 24 de ore
5 august 08:00

Americanul Noah Lyles a câștigat titlul olimpic la 100m la Paris 2024, într-o finală dramatică. 5 miimi de secundă au făcut diferența !

Redactor: Adrian Rusu
Americanul Noah Lyles a trecut linia de sosire în 9,784 secunde şi a câştigat medalia de aur, Kishane Thompson din Jamaica fiind la cinci miimi de secundă în urmă, cu argintul obţinut în 9,789. Fred Kerley din SUA a cucerit bronzul în 9,81.

BBC
Noah Lyles wins Olympic 100m gold in dramatic photo finish in Paris
FOX News
USA sprinter Noah Lyles wins first Olympic gold in epic men's 100M final
CNN
Noah Lyles takes the Olympic gold in the 100-meter dash by the slimmest of margins
France24
Lyles wins Olympic 100m gold in closest finish in modern history
The Guardian EU
Noah Lyles takes men's 100m gold by narrowest margin in dramatic Olympic final
B1TV
Noah Lyles, cel mai rapid om din lume. Aur pentru SUA la 100 de metri, proba regină din atletism - B1TV.ro
NBC News
Noah Lyles wins 100-meter in photo finish for first of possible four gold medals
DW
Olympics: Noah Lyles wins men's 100m final
Romania TV
Noah Lyles, cel mai rapid om din lume! Victorie spectaculoasă pentru SUA la proba regină din atletism, de 100 de metri
Agerpres
JO 2024 - Atletism: Americanul Noah Lyles a cucerit aurul la 100 de metri
5 miimi de secundă! Dramatism incredibil în finala la "sută" de la Jocurile Olimpice
JO - atletism: Noah Lyles, campion olimpic la 100 m la cinci miimi de locul doi. Toţi concurenţii din finală au avut sub zece secunde