103 știri noi în ultimele 24 de ore
8 august 07:11

Mihaela Cambei, a câștigat medalia de argint la haltere, la Jocurile Olimpice de la Paris.

Redactor: Adrian Rusu
Sportiva Mihaela Cambei a câştigat, miercuri seară, medalia de argint în competiţia de haltere de la Jocurile Olimpice, la categoria 49 kilograme. La smuls, românca a reușit să ridice 93 kg, iar la aruncat 112 kg, obținând un total de 205 kg. Echipa României a ajuns astfel la opt medalii câștigate în această ediție a Jocurilor de vară.

Digi24
JO 2024. Mihaela Cambei a câștigat medalia de argint la haltere, categoria 49 de kilograme
Stirile ProTV
Mihaela Cambei a câştigat medalia de argint în competiţia de haltere de la Jocurile Olimpice
G4Media
Argint pentru România. Mihaela Cambei este vicecampioană olimpică la haltere, categoria 49 kg
Cine e Mihaela Cambei, halterofila de 21 de ani care a luat argintul pentru România la JO. Și-a tatuat cercurile olimpice pe braț
Hot News
Mihaela Cambei a cucerit medalie de argint la haltere! - HotNews.ro
Observator news
JO 2024: Mihaela Cambei a cucerit medalia de argint la haltere, categoria 49 kilograme
Antena3
JO 2024. Românca Mihaela Cambei a câștigat medalia de argint la haltere, la categoria 49 kilograme
Fanatik
Cine este Mihaela Cambei, medaliata cu argint de JO de la Paris: "De mică mi-am dat seama că sportul ăsta e pentru mine!"