Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
104 știri noi în ultimele 24 de ore
duminică 12:20

Meciul de fotbal dintre Germania și Danemarca a fost întrerupt din cauza condițiilor meteo, arbitru observând fulgere deasupra arenei.

main event image
Sport
Meciul din optimile de finală ale Campionatului European de fotbal dintre Germania și Danemarca a fost întrerupt pentru aproape 25 de minute din cauza condițiilor atmosferice nefavorabile. Fulgerele observate de arbitru l-au determinat să oprească jocul, iar ulterior a început să cadă grindină. După ce vremea s-a mai calmat, meciul s-a reluat.

SURSE

Digi24
Meciul Germania-Danemarca din optimile Euro 2024 a fost întrerupt 25 de minute din cauza unei furtuni puternice
Sport.ro
"Basm. Furtuna de vară!" Ce a scris Bild după ce Germania a obținut calificarea în sferturile de finală | Sport.ro
Agerpres
Fotbal - EURO 2024: Clasamentul golgheterilor
Adevarul
Germania trece de Danemarca la Euro 2024 și se pregătește de un duel colosal în sferturi
Sport.ro
Schmeichel Jackson nu a fost suficient în fața tăvălugului nemților! Germania - Danemarca 2-0 și cum s-au calificat gazdele în sferturile EURO 2024 | Sport.ro
News.ro
Euro 2024 - optimi: Germania - Danemarca 2-0 şi gazdele competiţiei merg în sferturi
Ziare.com
Germania - Danemarca, optime de finală "nebună": trei goluri anulate, penalty acordat cu VAR și o întrerupere cauzată de tunete și fulgere
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.