47 știri noi în ultimele 24 de ore
28 aprilie 22:51

Manchester City a câștigat meciul împotriva lui Nottingham Forest în etapa a 35-a din Premier League.

Anamaria Tapescu
Manchester City s-a impus în fața lui Nottingham Forest cu scorul de 2-0. Primele goluri au fost marcate de Josko Gvardiol, în minutul 32, și de Erling Haaland, în minutul 71. Manchester City ocupă locul secund în clasament, având 79 de puncte, la un punct în spatele liderului Arsenal, dar cu un meci mai puțin disputat.

Premier League: Manchester City a câştigat la Nottingham, scor 2-0
BBC
Nottingham Forest 0-2 Manchester City: Key stats
France24
Man City see off Forest to close on Premier League leaders Arsenal
Sport.ro
Manchester City o bate și pe Nottingham Forest! Cum arată lupta la titlu din Premier League | Sport.ro
Video | Nottingham Forest - Man. City 0-2 / Tottenham - Arsenal 2-3. Rezultatele zilei în Premier League