47 știri noi în ultimele 24 de ore
2 iunie 13:52

Iga Swiatek a învins-o pe Anastasia Potapova cu un scor categoric de 6-0, 6-0, calificându-se în sferturile de finală la Roland Garros.

Gabriel Dumitrache
David Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia
Swiatek a dominat categoric meciul, având nevoie doar de 41 de minute pentru a-și învinge adversara. Potapova a reușit să câștige doar zece puncte în tot meciul, iar Swiatek a demonstrat din nou de ce este considerată una dintre favoritele competiției.

Sport.ro
Meci uluitor la Roland Garros: Swiatek a câștigat cu 6-0, 6-0 în optimi! Cât a durat înfruntarea și câte puncte i-a cedat adversarei | Sport.ro
Spotmedia
Iga Swiatek câștigă în optimile de la Roland Garros cu un scor neverosimil
BBC
French Open 2024 results: Iga Swiatek wins 6-0 6-0 in 40 minutes to reach quarter-finals
GSP
Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute
Iga Swiatek, calificare fulger, în doar 40 de minute, în sferturi la Roland Garros
Optimile de la Roland-Garros au început cu un scor șocant, în meciul liderei mondiale Iga Swiatek