104 știri noi în ultimele 24 de ore
18 martie 08:08

Iga Swiatek, numărul 1 mondial la tenis, a câștigat turneul Indian Wells, învingând-o pe Maria Sakkari în finală.

Swiatek a obținut al doilea titlu la Indian Wells, învingându-și adversara cu un scor categoric, 6-4, 6-0. Acesta este al optulea titlu WTA 1000 din carieră pentru Swiatek, care a câștigat cel puțin două titluri în fiecare din ultimele patru sezoane.

Swiatek a învins-o pe Sakkari şi a câştigat pentru a doua oară turneul de la Indian Wells
France24
World No. 1 Swiatek sweeps past Sakkari for second Indian Wells title
BBC
Indian Wells: Iga Swiatek earns dominant win over Maria Sakkari for second title
GSP
Iga Swiatek a câștigat Indian Wells! Poloneza a învins-o pe Maria Sakkari fără drept de apel
Iga Swiatek - Maria Sakkari, 6-4, 6-0 în finala de la Indian Wells 2024