47 știri noi în ultimele 24 de ore
3 iunie 08:57

Roland-Garros/Tabloul masculin | S-au stabilit primele două sferturi de finală: Dimitrov vs. Sinner și Alcaraz vs. Tsitsipas.

Adrian Rusu
Hubert Hurkacz a fost eliminat în optimile turneului Roland Garros, după ce a fost învins în trei seturi de Grigor Dimitrov, scor 7-6(5), 6-4, 7-6(3). Jannik Sinner, al doilea favorit, a pierdut primul set, dar și-a revenit și l-a învins pe Corentin Moutet cu 2-6, 6-3, 6-2, 6-1, calificându-se în sferturile de finală ale Openului Franței. Alcaraz a dispus de Auger-Aliassime în trei seturi, scor 6-3, 6-3, 6-1. Tsitsipas a avut un meci lung, trei ore şi 11 minute, în compania italianului Matteo Arnaldi (23 de ani, locul 35 ATP)., în faţa căruia s-a impus în patru seturi, scor 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-2.

Le Monde
French Open 2024: Dimitrov vs. Sinner and Alcaraz vs. Tsitsipas in quarters
Alcaraz şi Tsitsipas s-au calificat în sferturi la Roland-Garros
Mediafax
Sinner a pierdut primul set la Paris, dar se califică în "sferturi" la Roland Garros
Hot News
Favoritul numărul opt, eliminat în optimi la Roland Garros 2024
Italianul Jannik Sinner, locul 2 ATP, s-a calificat în sferturi la Roland Garros