47 știri noi în ultimele 24 de ore
30 iunie 19:33

Pilotul britanic George Russell a câștigat Marele Premiu al Austriei la Formula 1, în urma unui incident între Verstappen și Norris.

Mormence Alina
Russell s-a impus după ce Verstappen și Norris s-au ciocnit în turul 64. Pe locul doi s-a clasat Oscar Piastri (McLaren), iar pe trei Carlos Sainz (Ferrari).

Stirile ProTV
F1: George Russell s-a impus în Marele Premiu al Austriei. Pilotul Mercedes a câștigat cu noroc cursa
Cotidianul
George Russell, victorie surprinzătoare
Newsweek
Marele Premiu de Formula 1 al Austriei s-a încheiat cu victoria britanicului George Russell | Newsweek Romania
Mediafax
Russell câştigă GP-ul Austriei după coliziunea dintre Norris şi Verstappen
GSP
George Russell, triumf în Marele Premiu al Austriei după o cursă NEBUNĂ! " Prima victorie Mercedes din noiembrie 2022
Hot News
Formula 1: George Russell a câștigat MP al Austriei după o cursă nebună - HotNews.ro