Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
103 știri noi în ultimele 24 de ore
29 ianuarie 07:00

Echipa de handbal masculin a Franței a câștigat Campionatul European după o finală dramatică cu Danemarca.

Redactor: Adrian Rusu
main event image
Sport
Franța a obținut victoria cu scorul de 33-31 în finala cu Danemarca, având nevoie de prelungiri pentru a-și asigura titlul. Ludovic Fabregas a fost eroul echipei, marcând golul egalizator care a trimis meciul în prelungiri. Cu această performanță, Franța se anunță o candidată serioasă pentru titlul olimpic .

SURSE

G4Media
Franța a câștigat Campionatul European de Handbal, victorie dramatică cu 33-31 în finala cu Danemarca
Agerpres
Handbal masculin: Franţa a cucerit al patrulea său titlu european
Sport.ro
Franța e regina handbalului! S-a impus în finala EHF EURO 2024 în fața Danemarcei | Sport.ro
B1TV
Franța e noua campioană europeană la handbal masculin, după ce a învins Danemarca / Pe ce loc a încheiat România campionatul (VIDEO) - B1TV.ro
Digi Sport
Video | Franța - Danemarca 33-31. "Cocoșul Galic" câștigă Campionatul European, după o finală dramatică în fața nordicilor.
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.