103 știri noi în ultimele 24 de ore
2 septembrie 07:11

Campioana României a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia arădeană UTA.

Redactor: Adrian Rusu
"Edjouma a adus prospețime în jocul echipei sale pe final de meci, iar francezul a fost la un pas să dubleze avantajul echipei sale, în două rânduri, în minutul 79, cu două execuții spectaculoase. Emoțiile au fost risipite cu trei minute înainte de final, când Băluță a reușit să își treacă, în sfârșit, numele pe lista marcatorilor. Arădenii au căzut fizic, Alhassan a executat repede o lovitură liberă, Daniel Popa a deviat din prima spre Băluță (87), care nu a mai ratat ținta la a treia ocazie importantă din meci.<br /> Chiar dacă nu a reușit un meci spectaculos FCSB intră în pauza competițională cu obiectivul îndeplinit, victoria fiind singurul deznodământ acceptat în tabăra roș albaștrilor după un debut de sezon în care au învins o singură dată în primele 6 etape."<br /> <br /> Pe welovesport.ro, Adrian Bucur scrie cronica meciului dintre FCSB și UTA Arad.

We Love Sport
FCSB - UTA 2-0 | Obiectiv îndeplinit
Fanatik
Siyabonga Ngezana, reacție genială după golul înscris în FCSB - UTA 1-1: "O să stau aici până când Gigi va considera că mi-am făcut suficient treaba"