142 știri noi în ultimele 24 de ore
acum 12 ore

Campioana României produce surpriza în Europa League! Roş-albaştrii au câștigat meciul cu PAOK din deplasare, scor 1-0.

Adrian Rusu
Campioana României a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, într-un meci din Liga Europa. La ultima fază a primei reprize, Olaru a recuperat un balon, l-a depăşit pe Michailidis şi i-a pasat în careu lui Bîrligea, iar acesta a înscris. În 10 oameni aproape o repriză, după eliminarea căpitanului Olaru, campioana României a rezistat eroic la Salonic și are punctaj maxim la finalul etapei a doua din Europa League. Roş-albaştrii sunt pe locul 4 în clasament.

We Love Sport
PAOK-FCSB 0-1. EKG-ul de la Salonic a ieșit excelent!
Mediafax
Liga Europa: PAOK Salonic - FCSB 0-1. Victorie mare: campioana României a lovit pe "Toumba" la ultima fază din prima repriză şi a rezistat în 10 oameni în partea secundă / Căpitanul Darius Olaru, eliminat în minutul 55
B1TV
FCSB, victorie uriașă cu PAOK-ul lui Răzvan Lucescu în Europa League. Campioana României a jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Olaru - B1TV.ro
Observator news
PAOK Salonic - FCSB 0-1, în Europa League. Reacții după meci: "Avem şase puncte, nu ni le mai fură nimeni!"
Newsweek
FCSB a îngenunchiat PAOK Salonic, 1-0. E printre cele 5 echipe cu punctaj maxim în Europa League | Newsweek Romania
Clasament de pus în ramă pentru FCSB: care sunt singurele echipe cu punctaj maxim din Europa League