50 știri noi în ultimele 24 de ore
2 februarie 19:27

FC Botoșani a învins Poli Iași cu 2-1 în etapa 23 a Superligii, iar Dinamo pică pe ultima poziție a clasamentului

Gabriel Neagu
Poli Iași a deschis scorul prin Hamza Saghiri, iar apoi Enzo Lopez a restabilit egalitatea. Golul victoriei a fost marcat de Jaly Mouaddib în minutul 90+1. Gazdele au strâns 18 puncte și au depășit pe Dinamo. Trupa din Ștefan Cel Mare a acumulat 16 puncte. Dinamo joacă vineri seară împotriva lui FCU Craiova, de la ora 20:00.

GSP
FC Botoșani o învinge pe Poli Iași și o depășește pe Dinamo în Superliga
Superliga: FC Botoşani - Poli Iaşi 2-1 în primul meci al etapei a 24-a. Oaspeţii au condus cu 1-0
Meci dramatic între Botoșani și Poli Iași: un gol marcat în prelungiri a decis meciul
Video | Botoșani - Poli Iași 2-1. "Remontada" în derby-ul Moldovei! Dinamo, noua "lanternă roșie" din SuperLigă
Adevarul
Superliga. Derby-ul Moldovei: FC Botoșani urcă pe penultimul loc din clasament, după meciul cu Poli Iași, 2-0