103 știri noi în ultimele 24 de ore
18 august 07:24

FC Barcelona a câștigat 2-1 împotriva Valenciei, la primul meci al lui Hansi Flick pe banca catalanilor.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Samuel Carreno / imago sportfotodienst / Profimedia
Echipa spaniolă FC Barcelona a obținut o victorie de 2-1 împotriva Valenciei CF într-un meci din cadrul primei etape a La Liga. Valencia a deschis scorul în minutul 44, dar Lewandowski a reușit să egaleze în timpul adițional al primei reprize. Apoi, Lewandowski a transformat un penalty obținut de echipa sa, aducând victoria Barcelonei.

Video | Valencia - Barcelona 1-2. Catalanii, la prima victorie din noul sezon grație "dublei" lui Robert Lewandowski
La Liga: FC Barcelona a câştigat la Valencia, 2-1
France24
Lewandowski brace earns Flick first Barcelona win
BBC
Valencia 1-2 Barcelona: Robert Lewandowski scores twice as Barca begin Hansi Flick era