Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
47 știri noi în ultimele 24 de ore
3 aprilie 10:32

Handbal masculin: CS Dinamo București a învins echipa daneză Bjerringbro-Silkeborg cu 27-24, calificându-se în sferturile EHF European League.

Adrian Rusu
main event image
Sport
După o primă repriză excelentă, Dinamo a obținut o victorie importantă în deplasare. Cu un avans de opt goluri la pauză, echipa românească a gestionat avansul, deși danezii s-au apropiat la doar două goluri în partea secundă. Pentru Dinamo au înscris Andrii Akimenko 7 goluri și Miklos Rosta 6, iar portarul Vladimir Cupara a avut 22 de intervenții.

SURSE

Adevarul
CS Dinamo s-a calificat în sferturile EHF European League la handbal masculin
Mediafax
Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale EHF European League
G4Media
Echipa de handbal masculin Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile European League, fază în care va juca cu Skjern Handbold
Agerpres
Handbal masculin: CS Dinamo s-a calificat în sferturile EHF European League
Digi Sport
Video | Bjerringbro Silkeborg - Dinamo 24-27. "Dulăii" s-au calificat în sferturile EHF European League!
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.