52 știri noi în ultimele 24 de ore
14 aprilie 23:02

Dinamo a câștigat cu 1-0 meciul împotriva Politehnicii Iași, golul fiind marcat în minutul 90+3 de Ahmed Bani.

Meciul a fost dominat de Dinamo, mai ales după ce Poli Iași a rămas în zece oameni încă din minutul 20. Echipa din București a avut o serie de ocazii ratate, în timp ce ieșenii au lovit bara. Dinamo a pus capăt unei serii de trei etape fără victorie, în timp ce Poli Iași a ajuns la șapte etape consecutive fără victorie.

Newsweek
Dinamo învinge dramatic cu 1-0 și împinge Poli Iași spre Divizia a doua | Newsweek Romania
Sport.ro
"Un pas important!" Dinamoviștii, fericiți după victoria la limită obținută în fața Iașiului | Sport.ro
Agerpres
Fotbal: Victorie dramatică pentru Dinamo, 1-0 cu Politehnica Iaşi, în faza play-out a..
Video | Dinamo - Poli Iași 1-0. Ahmed Bani a adus victoria în prelungiri. "Câinii" sunt pe loc de baraj
Superliga play-out: Dinamo - Poli Iaşi 1-0. Ieşeanul Luca Mihai a fost dus la spital cu guler cervical