103 știri noi în ultimele 24 de ore
23 aprilie 10:30

Denver Nuggets câștigă împotriva LA Lakers cu 101-99, după un coș decisiv marcat de Jamal Murray. Denver se desprinde la 2-0 în serie.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Jack Dempsey / AP / Profimedia
Jamal Murray a marcat ceea ce a însemnat victoria Denver Nuggets în fața LA Lakers cu scorul de 101-99. Murray, care a înregistrat în total 20 puncte, a dus la capăt revenirea Nuggets după ce au întors un deficit de 20 de puncte. Anthony Davis, cu 24 de puncte în prima jumătate a meciului, a contribuit la conducerea Lakers cu 59-44 la pauză, pe care au extins-o la 68-48 la începutul celui de-al treilea sfert. Însă Lakers au ratat opt aruncări consecutive în al treilea sfert, cedând avantajul către Nuggets.

BBC
NBA play-offs: Denver Nuggets fight back to beat LA Lakers
France24
Murray buzzer-beater lifts Nuggets over Lakers, Knicks stun Sixers
NBC News
LeBron James rants at NBA's replay center for calls, Lakers lose on buzzer-beater, trail Denver 2-0
GSP
Primul blockbuster din play-off-ul NBA " Denver a recuperat 20 de puncte și a învins-o pe Lakers în ultima secundă: Murray, coș de excepție peste Davis