50 știri noi în ultimele 24 de ore
marți 07:54

Serie A | Parma - Cagliari 2-3. Dennis Man și Răzvan Marin printre marcatori.

Adrian Rusu
Oaspeţii au deschis scorul în minutul 34 şi au preluat conducerea prin golul lui Zortea. În minutul 62 Man a primit în careu de la Coulibaly şi l-a executat precis pe Scuffet, egalând. În minutul 73 Răzvan Marin a intrat pe teren, în echipa lui Cagliari, şi a marcat în minutul 75 cu un şut superb, la vinclu, readucând în avantaj echipa sardă. După cinci minute Parma a primit penalti după analiza VAR şi Hernani a egalat, transformând lovitura de pedeapsă. Mingea a fost repusă de la centru şi oaspeţii au marcat imediat, prin Roberto Piccoli.

Fanatik
Românii fac spectacol în Serie A. Dennis Man și Răzvan Marin au înscris goluri de poveste în Parma - Cagliari 2-3. Video
Spotmedia
Dennis Man și Răzvan Marin, în formă excelentă: Goluri superbe marcate în meciul Parma - Cagliari Video
Românii au făcut spectacol în Serie A. Dennis Man și Răzvan Marin, marcatori în duelul Parma - Cagliari
GSP
Italienii, la picioarele lui Dennis Man și Răzvan Marin: "Necruțător" / "Capodoperă de gol" " Notele primite de cei 3 români