103 știri noi în ultimele 24 de ore
31 iulie 23:52

David Popovici, a câștigat a doua medalie la Paris, bronz la 100m liber. Chinezul Pan Zhanle a luat aurul și a doborât recordul mondial.

Redactor: Adrian Rusu
David Popovici (19 ani) a încheiat pe locul 3 finala la 100 metri liber de la Jocurile Olimpice. Înotătorul român are un aur la actuala ediție, în proba de 200 metri liber. Astăzi a obținut și un bronz! Chinezul Pan Zhanle a luat aurul și a spulberat recordul mondial, cu 46,40 secunde.

gsp
David Popovici, BRONZ URIAȘ în proba de 100 metri liber la Jocurile Olimpice! Chinezul Pan Zhanle a spulberat recordul mondial
Agerpres
JO 2024 - Înot: Popovici - Nu sunt dezamăgit, ci mai liniştit şi un pic mai fericit decât..
Fanatik
S-a scris istorie în ziua finalei de 100 de metri liber a lui Popovici! A luat doua titluri Olimpice în aceeași seara
Mediafax
Prima declaraţie a lui David Popovici după bronzul obţinut la 100 m liber: Sunt al treilea cel mai bun din lume la o probă, primul la altă probă
Libertatea
"Foarte tare cursa!" David Popovici, prima reacție după ce a cucerit medalia de bronz la 100 metri liber, la Jocurile Olimpice de la Paris | VIDEO
Gandul
David Popovici A CÂȘTIGAT medalia de bronz, la proba de 100 metri liber
UPDATE - DAVID POPOVICI A CAŞTIGAT A DOUA MEDALIE LA JO DE LA PARIS - BRONZ LA 100 M LIBER: "Sunt foarte mândru de mine şi de toată lumea" / Este medalia cu numărul 310 a României la Jocurile Olimpice de vară / Reacţii din lumea sportului