48 știri noi în ultimele 24 de ore
19 iunie 20:55

David Popovici a devenit campion european la 100m liber, stabilind un timp de 46,88 secunde.

Tânărul înotător român David Popovici a cucerit medalia de aur la Campionatele Europene de Înot de la Belgrad, în proba de 100 de metri liber. Aflat la prima sa competiție majoră la 16 ani, Popovici a terminat pe locul șase. La 19 ani, el a concurat la Belgrad după un an dificil și speră să îmbunătățească timpul său.

DCNews
David Popovici a câștigat din nou medalia de aur la Campionatele Europene de Natație la 100 m liber
Hot News
Aur pentru David Popovici. Înotătorul român își apără titlul la 100 metri liber la Campionatele European de la Belgrad - HotNews.ro
Fenomenal! David Popovici e din nou campion european, cu un timp uluitor, la câteva sutimi de recordul mondial
Newsweek
David Popovici, calificat în finala Campionatului European de înot. A scos cel mai bun timp la 100 m | Newsweek Romania
BZI
David Popovici a câștigat aurul la Campionatul European de nataţie de la Belgrad
David Popovici, al treilea timp din istorie la 100 de metri liber! Câte sutimi l-au despărțit de recordul absolut