81 știri noi în ultimele 24 de ore
8 iulie 07:13

Nataţie: Daria Silişteanu, campioană europeană la juniori, la 100 m spate. România a încheiat competiţia cu un bilanţ de şapte medalii.

Redactor: Adrian Rusu
Sportiva Daria Silişteanu a câştigat, duminică, medalia de aur în proba de 100 m spate, la Campionatul European de înot pentru juniori de la Vilnius. În ultima sesiune de concurs din capitala Lituaniei, Daria Silişteanu a făcut o cursă excelentă şi a cucerit medalia de aur cu timpul de 1:00.72 min., nou record naţional la 15 ani.

GSP
Daria Măriuca Silișteanu a adus al patrulea aur pentru România la Campionatele Europene de juniori
G4Media
Înotătoarea Daria Silișteanu a luat aurul la Europenele de juniori la proba de 100 metri spate
Agerpres
Înot: Daria Silişteanu, medaliată cu aur în proba de 100 m spate, la Europenele de juniori
B1TV
Daria Silişteanu, aur în proba de 100 m spate, la Europenele de juniori / Recordul stabilit de înotătoarea în vârstă de 15 ani (FOTO) - B1TV.ro
DCNews
4 medalii de aur pentru România la Campionatele Europene de Natație pentru Juniori / Țara noastră a ocupat locul patru în clasamentul pe medalii
Urmașii lui David Popovici. Performanțe de excepție pentru România la Europeanul de juniori