47 știri noi în ultimele 24 de ore
8 aprilie 10:35

Jucătoarea americană Danielle Collins a câștigat al doilea titlu consecutiv, învingând-o pe Daria Kasatkina în finala Credit One Charleston Open.

Anamaria Tapescu
Collins, neclasată, a învins-o pe Kasatkina cu un scor categoric, 6-2, 6-1. Acesta este al doilea titlu consecutiv câștigat de Collins, după ce săptămâna trecută a câștigat Miami Open. Ultima jucătoare care a realizat această performanță a fost Serena Williams în 2013.

G4Media
Americanca Danielle Collins, campionă și la Charleston, după ce săptămâna trecută a câştigat Miami Open
DCNews
Danielle Collins, al doilea trofeu consecutiv. Premieră pentru sportiva care și-a anunțat retragerea din circuit
independent.co.uk
Danielle Collins wins Charleston Open to seal back-to-back titles
BBC
WTA Charleston Open: Danielle Collins beats Daria Kasatkina to continue final season form
Danielle Collins a triumfat şi la Charleston, după ce săptămâna trecută a câştigat Miami Open
"Danimal", irezistibilă și în finală: nu a avut milă de rusoaica Daria Kasatkina