47 știri noi în ultimele 24 de ore
16 mai 07:11

Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României la fotbal. Corvinul revine în competițiile europene după 42 de ani.

Adrian Rusu
Corvinul Hunedoara a cucerit în premieră Cupa României la fotbal, după ce a învins-o pe Oțelul Galați cu scorul de 3-2, la loviturile de departajare, într-un meci în care scorul a fost egal, după cele 90 de minute (1-1) şi după prelungiri (2-2), miercuri seara, pe Stadionul Municipal din Sibiu. La prima sa finală, Corvinul, formație de ligă secundă, a câştigat trofeul şi are şansa de a evolua în cupele europene, dacă va primi licență din partea UEFA.

We Love Sport
Corbul cu inel și inimă de Oțel
Gandul
O divizionară secundă CĂȘTIGĂ Cupa României după 50 de ani
EVZ.ro
Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României la fotbal, după 3-2 cu Oțelul Galați - Evenimentul Zilei
Fanatik
Corvinul a câștigat Cupa și revine în competițiile europene după 42 de ani. Hunedorenii au jucat în 1982 în Cupa UEFA
Sport.ro
"Atenție, e de film!" Corvinul Hunedoara, vedetă în presa internațională după ce a luat Cupa: "Povești care ne plac!" | Sport.ro
Cotidianul
Premieră în Cupa României la fotbal
UPDATE - Corvinul Hunedoara a câştigat Cupa României. Momentul primirii trofeului - VIDEO