47 știri noi în ultimele 24 de ore
24 iunie 07:21

Scoția - Ungaria 0-1 | No Scotland, deci no party, dar Ungaria prinde locul 3 cu un gol în minutul 100.

Adrian Rusu
''Maghiarii au lăsat orice precauție deoparte și s-au aruncat în atac în final de partidă, ratând ocaziie după ocazie, prin Schafer (90), Szoboszlai (90+1) și Csoboth (90+3), ultimul șutând în bară. În minutul 7 al timpului extra, McTominay a trimis din patru metri peste transversală, dar oricum se ridicase fanionul de la margine. Hanley a ratat și el o bună ocazie în minutul 8 al prelungirilor, iar un minut mai târziu Shankland obține un corner la un nou atac periculos. În urma acelei lovituri de colț, urmată de un contraatac fulgerător, lovitura au dat-o, însă, ungurii, în ultimul minut al prelungirilor, 90+10, prin Csoboth, omul cu bara de mai devreme, iar Ungaria a prins in extremis locul 3 și mai speră la o calificare în „optimi"!''<br /> <br /> Pe We Love Sport, Mihai Mateaș scrie cronica unei victorii incredibile ale Ungariei în fața Scoției