47 știri noi în ultimele 24 de ore
24 februarie 21:09

CSM București a învins SCM Râmnicu Vâlcea cu 42-30 și s-a calificat în sferturile Cupei României la handbal feminin

Gabriel Neagu
CSM București, deținătoarea trofeului, s-a calificat fără emoții în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin, după ce a învins-o pe SCM Râmnicu Vâlcea cu scorul de 42-30 (20-16), sâmbătă, în deplasare. Cristina Neagu a fost cea mai prolifică jucătoare, marcând 10 goluri. Sferturile Cupei României se vor disputa pe 13 martie.

Cotidianul
CSM Bucureşti s-a calificat fără emoţii
Cristina Neagu a dus-o pe CSM București în sferturile Cupei României
Sport.ro
CSM București a dat de pământ cu Vâlcea în Cupa României la handbal feminin. Câte goluri a marcat Cristina Neagu | Sport.ro
Handbal: CSM Bucureşti, victorie cu SCM Rm. Vâlcea şi se califică în sferturile Cupei României