103 știri noi în ultimele 24 de ore
22 aprilie 08:07

CSM București a învins Dunărea Brăila cu 32-27 în finala Cupei României la handbal feminin.

Redactor: Adrian Rusu
Echipa CSM București a câștigat pentru a șaptea oară Cupa României la handbal feminin, învingând Dunărea Brăila cu 32-27. Trine Oestergaard Jensen a fost cea mai bună marcatoare a echipei bucureștene, cu nouă goluri. CSM București se pregătește de sferturile de finală din Liga Campionilor, unde va întâlni Metz.

EVZ.ro
CSM Bucureşti a câştigat Cupa României la handbal feminin - Evenimentul Zilei
Newsweek
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României la handbal feminin. E al șaptelea trofeu în palmares | Newsweek Romania
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu